Cyrilo - Metodský deň a výstup na Vyšehrad

Obec Jasenovo

Cyrilo-metodský deň a výstup na Vyšehrad

V sobotu, dňa 2. júla 2016 Vás Obec Jasenovo pozýva v poradí už na XIX. ročník Cyrilo-metodského dňa a výstupu na Vyšehrad. Súčasťou podujatia, ktoré sa koná pri príležitosti Sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda, bude ekumenická bohoslužba celebrovaná v spolupráci Rímskokatolíckeho farského úradu a Evanjelického farského úradu a. v. zo Slovenského Pravna.

Tento rok Vás budú výstupom na Vyšehrad sprevádzať slovanskí bojovníci – členovia Skupiny historického šermu Staroslovania, ktorí po presune do obce priblížia návštevníkom podujatia aj spôsob života starých Slovanov na území Veľkomoravskej ríše. Práve počas tohto historického obdobia totiž zohrávalo hradisko Vyšehrad významnú úlohu ako správne a hospodárske stredisko.

Nebudú chýbať tradičné zbrane, jedlá ako aj rôzne aktivity pre malých a veľkých.

Taktiež bude pripravené čítanie legiend a povestí o Vyšehrade, ktoré odznejú v podaní predsedníčky Okresnej organizácie Únie žien Slovenska z Turčianskych Teplíc Anny Dubovcovej.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt: